Польська мова (пол. Polska mowa або język polski, вона же "єнзик роверови", вона же "питомо українська" (за версією адептів скрипниківки) ) — мова пшеків поляків, Війська Польського і, як не дивно, створено українцем,який поїхав в амеріку США. Походить в свою чергу від західноукраїнських своєрідних діалектів з домішками грецької та болгарської мов. Носіїв польської мови досить багато — 38,5 млн. поляків (без урахування Війська Польського) і німці, що живуть на кордоні з Польщею (7½ чоловік).

Голоувні особливосьціРедагувати

Одною з головних її особливостей є те, шо її путньо вимовляти не може ні українець, ні росіянин, тому вони і роверові слова подають отак: солідарносць, Войціцкі, чесць. Бо якби подавали отак: солідарнощь, Войчіцкі, чещь, то багато людей їх вимовляли би отак: солідарнощ, Войчіцкі, чещ. Ше однією з особливостей є ота напівм'яка "л", яка відповідна нашій м'якій "л" (ось чому скрипникісти кажуть "Льондон", "біольоґія", "фільольоґія", бо наслідують саме польскі правила передачі іноземних слів), тому хто більш-менш добре вє польщизне, той і вимовляє оту напівм'яку "л".

АлфавітРедагувати

Польський алфавіт (пол. Pśęalfabetpśępolski) складається з 32 літер (+/- 100):

Aa Ąą Bb Cc Ćć Dd Ee Ęę Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Łł Mm Nn Ńń Oo Óó Pp Rr Ss Śś Tt Uu Ww Yy Zz Źź Żż.
  • Жахливо, чи не так? А в них ще є і диграфи, що теж включені до абетки:..
  1. Cz — [ч]
  2. Sz — [ш]
  3. Szcz — [щ]
  4. Rz — [рж]

Створення мовиРедагувати

Існує легенда про вигадування поляками польської мови. Польську мову, за легендою, дуже довго і нудно вигадувало вище командування Війська Польського, щоб коли поляки співали бойові пісні, вороги лякалися і втекали. І ось десь року так 1000 польська мова стала такою, яка є зараз, тобто пшецькою.

Саме слово «Пше» (Pśę або Prze) точного однозначного змісту, як такого, впринципі не має, але це було найперше і найзмістовніше слово в польській мові.

Цікаві фактиРедагувати

 

Ця стаття недописана
Можливо, автор поклав на це діло.
Ви можете допомогти Інциклопедії, дописавши її.


P.S.: Цю мову не створював той хлопець, який створив Грузинську, Арабську та Англійську. Тому він не винен.